Paralimpik Oyunları’nın Açılışı TRT SPOR Yıldız’da

Paralimpik Oyunları’nın Açılışı TRT SPOR Yıldız’da

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları için geri sayıma geçildi. Dev organizasyon Tokyo Olimpiyat Stadı’ndaki Açılış Seremonisi ile başlayacak. Ülkemizi 87 sporcunun temsil edeceği oyunların açılış töreni, TRT SPOR Yıldız’dan yayınlanacak.

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nın başlamasına artık sayılı saatler kaldı. Japon halkı her ne kadar organizasyonun ülkelerinde yapılmasına mesafeli yaklaşsa da şehirdeki heyecan giderek artıyor.

“Işığınızı paylaşın” sloganıyla yola çıkan Paralimpik Oyunları’nın meşalesi, uzun bir yolculuğun ardından 20 Ağustos’ta organizasyonun ev sahibi Tokyo’ ya ulaştı.

Turunu şehrin çeşitli ve sembolik bölgelerinde sürdüren meşalenin Tokyo Olimpiyat Stadyumu’na gelmesiyle birlikte bu dev organizasyonunun startı verilecek ve Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Açılış seremonisiyle resmen başlayacak.

Protokol konuşmaları, ülkelerin geçişleri, konserler, sahne ve ışık gösterilerinin yer alacağı seremoni, izleyenlere görsel ve işitsel bir şölen sunacak.

Oyunlara 13 ayrı branşta 44’ü kadın, 43’ü erkek toplam 87 kişiyle katılarak rekor kıran milli sporcularımız, Tokyo’da İstiklal Marşı’nı okutmak için ter dökecek.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle seyircisiz olarak gerçekleştirilecek ve sadece sınırlı sayıda davetli ve basın mensubunun yer alacağı Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları Açılış Seremonisi, saat 14.00’ten itibaren TRT SPOR Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

13 gün sürecek dev organizasyonda milli sporcularımızın nefes kesecek madalya mücadeleleri de yine TRT ekranlarından izleyicilerle buluşacak.

TRT Spor

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş