Özkan Uğur’dan Müjdeli Haber

Özkan Uğur’dan Müjdeli Haber

2013 yılında yakalandığı lenf kanserini ikinci kez yenen MFÖ grubunun solistlerinden Özkan Uğur’un hastalığı geçtiğimiz nisan ayında nüksetmişti. İmmünoterapi tedavisi gören Uğur, sağlık durumuyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Daha önce ‘Gora’, ‘Arog’, ‘Yeter Anne’, ‘Cennet Mahallesi’, ‘Arif V 2016’, ‘Karakomik Filmler’ gibi yapımlarda rol alan oyuncu ve şarkıcı Özkan Uğur, 2013’te yakalandığı lenf kanserini atlatmıştı. Ünlü isim, 2020’de tekrar kanser tedavisi görmeye başlamıştı.

Mazhar Alanson, yakın arkadaşı Uğur’un sağlık durumu hakkında bilgi vermişti. Özkan Uğur ve Fuat Güner ile çekilen eski bir karesini yayınlayan Alanson, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma; “Biz hem birbirimizi, hem sizi özledik. Yeni şarkılar ekliyoruz. İnşallah uzun bir konser olacak, MFÖ’ye doyacaksınız. Bu arada Özkan dualarınızla iyiye gidiyor. Hepinize MFÖ’den sevgiler” notunu düşmüştü.

“Bu Maçtan da Galip Çıktım”

Bundan kısa bir süre sonra hastalığı yendiğini duyuran Özkan Uğur, Instagram sayfasından yaptığı paylaşımla son raporlarının temiz çıktığını müjdelemiş ve “İkinci kez karşılaştığım bu maçtan da galip çıktım. Dualarınız için çok teşekkür ederim. İnşallah en kısa zamanda virüs belasından da kurtuluruz” ifadelerini kullanmıştı.

“Altı Ayda Bir Kontrole Geliyorum”

Zorlu sürecin ardından geçtiğimiz yaz Nişantaşı Amerikan Hastanesi çıkışı objektiflere takılan Uğur, sağlık durumunu soran muhabirlere “Hastalığımdan dolayı altı ayda bir kontrole geliyorum. Her şey iyi, normal şu anda” açıklamasında bulunmuştu.

Hastalığı Nüksetti…

Tüm bunların ardından iki yıl sonra Özkan Uğur’dan hayranlarını üzen haber geldi. Sosyal medya hesabından sağlık durumu hakkında yeni bir açıklama yapan şarkıcı, hastalığının tekrar ettiğini duyurdu.

“Akıllı İlaç Tedavisine Başladım”

68 yaşındaki Uğur, açıklamasında; “Eski rahatsızlığım tekrarladığı için akıllı ilaç tedavisine başladım. Bu süreçten en faydalı sonucu almak adına bir süre kalabalıktan ve yorucu tempodan uzak kalmam gerekiyor. Bu nedenle konserlerimizi bir müddet ertelemek durumundayız. En kısa sürede buluşmak ümidi ve sevgilerimle” ifadelerini kullandı.

Bir süredir immünoterapi tedavisi gören Özkan Uğur, sağlık durumuyla ilgili sevenlerine bilgi verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Uğur, tedavisinin olumlu yönde seyrettiğini ifade etti.

“Sahneye Çıkmama Engel Kalmadı”

Usta müzisyen, daha sonra “İmmünoterapi tedavisi sonuçlarım olumlu yönde seyrediyor. Şükürler olsun tedavim süresince sahneye çıkmama engel kalmadı. MFÖ olarak, konserlerimize ağustos ayı içinde İstanbul’da başlıyoruz inşallah… Dualarınız ve iyi dileklerinize çok teşekkür ederim. Yakında buluşmak üzere. Herkese hayırlı bayramlar dilerim.

Milliyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş