Özel Halk Otobüsleri Birliği’nden Ücretsiz Biniş Hakkında Duyuru!

Özel Halk Otobüsleri Birliği’nden Ücretsiz Biniş Hakkında Duyuru!

Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, ücretsiz binişlerle ilgili bir düzenleme talep etti. Soydaş, 15 Ekim’e kadar gereken düzenlemenin yapılmaması durumunda, tüm illerdeki özel halk otobüslerinde ücretsiz binişlerin kaldırılacağını duyurdu.

TÖHOB tarafından yapılan son açıklama, Türkiye’nin toplu taşıma sistemi üzerinde büyük bir çalkantıya neden olacak gibi görünüyor. TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, özel halk otobüslerindeki ücretsiz binişlerle ilgili bir düzenleme talep ederek, ilgili kurumlara net bir ultimatom verdi.

Soydaş, Şehir İçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Toplu Taşıma Toplantısı’nda medyaya yaptığı açıklamada, belirli gruplara ücretsiz hizmet verme zorunluluğunun özel halk otobüslerini olumsuz etkilediğini belirtti. Başkan, 15 Ekim tarihine kadar bu konuda bir düzenleme yapılmazsa, tüm illerdeki özel halk otobüslerinde ücretsiz biniş uygulamasının sona ereceğini duyurdu.

Başkan Soydaş, özel halk otobüslerinin zaten şehit yakınları, gaziler, emniyet ve basın mensupları gibi kesimleri ücretsiz taşıdığını, ancak sürekli olarak ücretsiz taşıma hizmeti ile anılmalarının yanıltıcı ve haksız olduğunu ifade etti. Soydaş, bu durumun bir kanun düzenlemesi gerektirdiğini ve Cumhurbaşkanı ile ilgili bakanların bu konuya duyarlı olacağına inandığını söyledi.

Bu krizin sonuçlarının ne olacağı henüz belirsizken, TÖHOB ve özel halk otobüsleri sahipleri, 15 Ekim ultimatomunu bekliyor. Ücretsiz biniş hakkı olan grupların nasıl etkileneceği ve hükümetin bu soruna nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu.

medyabar.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş