Özel Eğitim Öğretmeni, Düğün Dansını Down Sendromlu Öğrencileriyle Yaptı

Özel Eğitim Öğretmeni, Düğün Dansını Down Sendromlu Öğrencileriyle Yaptı

Pandemi döneminde evlenen özel eğitim öğretmeni Arzu Yumak, kısıtlama koşulları nedeniyle geciken düğününü, özel öğrencilerinin de katılımı ile gerçekleştirdi. Gelinlikle salona giren Arzu öğretmene eşlik eden öğrencileri, düğün boyunca yaptıkları danslarla geceye renk kattı. Down sendromlu oğlu Ediz’in öğretmeni olan Arzu Yumak’ın düğününe katılan şarkıcı Özgün, sevilen şarkılarını seslendirdi.

Meslek hayatının 17 yılını öğrencilerine adayan 53 yaşındaki özel eğitim öğretmeni Arzu Yumak, Ali Fuat Bilgin ile 6 Kasım 2021 tarihinde evlendi. Pandemi döneminde oluşan kısıtlama koşulları nedeniyle düğün yapamayan çift, yaklaşık 1 yıl sonra İBB Florya Tesisleri’nde hayallerini gerçekleştirdi. Arzu öğretmene bu mutlu gününde veliler ve öğrencileri unutulmaz bir sürpriz yaptı.

“Özel Öğrenciler Hazırladıkları Dansları Sundu”

Düğün saati geldiğinde Arzu Yumak, çoğunluğu down sendromlu 26 öğrencinin arasında salona giriş yaptı. Öğrencilerinin arasında mutluluğu yüzüne yansıyan Yumak, gece boyunca onlarla dans etti. Öğretmeni ile bu özel düğün için hazırlanan 14 yaşındaki down sendromlu öğrencisi Mehmet Ezel Özgün’ün sahnede sergilediği dans performansı ise geceye renk kattı. Mehmet Ezel Özgün, öğretmeni Arzu Yumak ile uzun süre dans etti. Şarkıcı Özgün de, oğlu Ediz’in öğretmenliğini yapan Arzu Yumak’ın düğününe kendisi gibi müzisyen olan eşi Nida Kaçar ile katıldı. Hem Arzu öğretmen hem de çocuklar, Özgün’ün söylediği şarkılarla doyasıya eğlendi.

“Çocuklar Yanımda Olduğu İçin Çok Mutluyum”

Velilere yaptıkları sürpriz için teşekkür eden Arzu Yumak, “Benim için çok özel ve büyük bir hatıra. Çocuklar yanımda olduğu için çok mutluyum. Özgün Bey bizimle olacak, o çok önemli benim için. Özel çocukların farkındalıklarının bu gece görüleceğini düşünüyorum. Ezel ile bir dansımız olacak. Her şeyi bana kendisi öğretti” dedi. Down sendromlu Mehmet Ezel Özgün, “Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok seviyorum. Böyle bir şey aklıma geldi, yapmak istedim. Bu dünyada en sevdiğim o ve anneannem” diye konuştu.

“Bizim İçin Çok Özel Bir İnsan”

Şarkıcı Özgün, “Bizim için çok özel bir insan. Öğrencilere olan sevgisini, kendisini tanıdığımızdan beri büyük bir hayretle takip ediyoruz. Güzel bir organizasyon oldu” şeklinde konuştu.

Veli Canan İspir ise, “Sosyal medyada gördüğümüz İtalya’da çekilmiş bir düğün videosundan yola çıkarak, bütün veliler ile organize olduk ve kendisine sürpriz yapmak istedik. Videodaki gibi çocuklarımızı sıraya sokarak onunla birlikte düğün alanına girmesini ve dans etmelerini istedik. Çok güzel oldu” ifadelerini kullandı.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş