Osmaniye’de Tosçelik’ten Engelli Bireylere İş İmkanı

Osmaniye’de Tosçelik’ten Engelli Bireylere İş İmkanı

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu ile Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tosçelik Firması İŞKUR arasında engelli işçi alımı görüşmesi yapıldı. İŞKUR Osmaniye İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İŞKUR hizmet binasında yapılan iş görüşmesi sonucunda firma yetkilileri 11 kişiyi fabrika bünyesinde işe yerleştirerek istihdama kazandırdı.

İş görüşmesi, firma yetkilileri ile İŞKUR’ da görevli engelli İş Koçlarının iş arayanlarla bire bir görüşmesiyle gerçekleştirildi. İŞKUR, 2018 yılından itibaren engelli bireylere yönelik ‘İş Koçluğu’ modelini hayata geçirerek ‘Her Engellinin Bir İş Koçu Olacak’ anlayışıyla hizmetlerini geliştirdi.

İŞKUR, bu anlayışla engellilerin ihtiyaç ve beklentilerini daha iyi tespit ederek işgücü piyasasına geçişlerine destek olmakta ve kalıcı istihdamlarının sağlanması amacıyla izleme mekanizmaları oluşturuyor. Osmaniye İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, İŞKUR’un işverenlerle engelli iş arayanları buluşturarak engelli bireyleri istihdama kazandırmaya devam edeceğini söyledi.

Akkoyunlu, İŞKUR’a kayıtlı her engellinin bir “İş Koçu” olduğunu belirterek Engelli İş Koçluğu hizmetleri kapsamında engellileri kamu ve özel sektörde işe yerleştirmenin yanı sıra onlara iş arama becerileri ve mülakat teknikleri, mesleki yönlendirme, açık işler hakkında bilgi verme ve kurslara yönlendirme gibi hizmetleri yerine getirdiklerini kaydetti.

Medya Gazete

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş