OEDAŞ’tan Omurilik Felçli Bireyler İçin Destek Çağrısı

OEDAŞ’tan Omurilik Felçli Bireyler İçin Destek Çağrısı

Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ), omurilik felçli bireylere destek olmak için “Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” sloganı ile başlattığı kampanyasını faaliyet gösterdiği beş ilde eş zamanlı olarak sürdürüyor.

Toplanan kapaklarla tekerlekli sandalye almayı hedeflediklerini söyleyen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Tüm paydaşlarımızı, kullandıkları plastik ürünlerin kapaklarını il müdürlüklerimizdeki kumbaralara bırakmaya davet ediyoruz. Bu kapaklarla hayatın bazı engellerini aşabilmek için hep birlikte adım atabiliriz” dedi.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. (OEDAŞ), güvenli ve sürdürülebilir elektrik arzı sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de topluma ve çevreye katkı sunmaya odaklanıyor. OEDAŞ’ın bu kapsamdaki çalışmalarından biri de “Plastik Kapaklar Tekerlekli Sandalyeye Dönüşüyor” sloganı ile yürüttüğü kampanya. Hizmet verdiği beş ilde eş zamanlı olarak plastik kapak toplama girişimi başlatan OEDAŞ, bu sayede Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) aracılıyla omurilik felçlilerine destek olmayı hedefliyor.

“Bireylerin Özgürce Hayata Katılmasına Destek Olalım”

OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, toplanan kapaklarla tekerlekli sandalyeler almayı hedeflediklerini söyleyerek, tüm vatandaşlara çağrıda bulundu. Toplanan 400 kg plastik kapağın manuel kullanımlı, 4 ton plastik kapağın ise akülü tekerlekli sandalyeye dönüşebileceğini belirten Yalçın, “Hizmet verdiğimiz bölgedeki vatandaşlarımızın ne kadar duyarlı olduğunu, bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm sosyal sorumluluk projelerinde çok yakından gördük. Kimi zaman bir çevre temizliğinde kimi zaman da sokaktaki can dostlarımızın beslenmesinde birlikte hareket ettik. Şimdi bir çağrı daha yapmak istiyoruz: Geri dönüştürülmeye en uygun materyallerden biri olan plastik kapakları bu proje kapsamında toplayarak bağışlayalım. Bu sayede engelli vatandaşların sosyal hayata karışmasına destek olalım. Aynı zamanda çevre bilinci ile de hareket edileceğinden, kapakların doğru bir şekilde geri dönüştürülmesine de aracılık ederek doğayı korumaya da katkı sunalım. Bu nedenle tüm paydaşlarımızı, kullandıkları ürünlerin plastik kapaklarını il müdürlüklerimizdeki kutulara bırakmaya davet ediyoruz” dedi.

Afyon Türkeli Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş