Nevşehir’de, SMA Hastası Yusuf Eren’in Tedavisi İçin Geri Sayım Başladı

Nevşehir’de, SMA Hastası Yusuf Eren’in Tedavisi İçin Geri Sayım Başladı

Nevşehirli SMA hastası Yusuf Eren’in tedavi masraflarını karşılamak için başlatılan yardım kampanyasının tamamlanmasının ardından Dubai’ye tedavisi için gideceği gün adına geri sayım başladı.

Nevşehir’de yaşayan Aynur ve Yüksel Gostak çiftinin 2022 yılında dünyaya gelen Yusuf Eren bebeğe Spinal Müsküler Atrofi (SMA) teşhisi konuldu. Sonrasında başlatılan ve binlerce vatandaşın destek verdiği ve 343 gün süren kampanyada yaklaşık 1 milyon 800 bin dolar toplandı.

Gostak ailesi ve yakınları, Nevşehir Valiliğinden aldıkları izinle yaklaşık bir yıl önce “Yusuf Eren Yaşasın” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında hayırseverlerin yardımıyla tedavi masrafını tamamlayan aile, Dubai’ye gitmek için gün sayıyor.

Bu süreçte Vize ve pasaport işleri biten Yusuf Eren 3 Mayıs akşamı Dubai Al jalile Çocuk hastanesine yola çıkacak. Yusuf Eren bebeğin babası Yüksel Gostak, oğlu tedavi olacağı için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Baba Yüksel Gostak, yaptığı açıklamasında, “344 gün süren bir mücadelenin sonucu olarak Nevsehir Kayaşehir’de saat 13:30 da balonlar gökyüzüne uçacak. Kampanya sürecinde de sembolik olarak balon bağışı toplayan Yusuf Eren Gönüllüleri bu mutluluğu da yine balonları uçurarak yaşayacak. Bu mücadeleye maddi ve manevi destek sağlayan bütün yardımseverleri ve katılmak isteyen herkesi Kayaşehir’e bekliyoruz” dedi.

Gostak, açıklamasında şunları ifade etti; “Öncelikle “Bir anne ve babanın evladını kurtarma umuduna ortak olmak istiyorum, bu umut için çalışmak istiyorum. Sonuç Yüce Rabbimizindir” sözüyle en başından son gününe kadar her daim bir baba, bir abi, hekim ve belediye başkanı olarak yanımızda ve eli her daim omuzumuzda olan Nevşehir Belediye Başkanımıza ve bütün ilçe ve belde başkanlarımıza çok teşekkür ederim.

Bu zorlu süreçte her daim yanımızda olan gönüllü arkadaşlarımıza, maddi manevi destek olan hayır severlerimize ve Yusuf Eren’in sesi olarak kampanya boyunca bizleri yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ederim. Bizleri bu sıkıntılı süreçte yalnız bırakmayan herkesten Allah razı olsun” dedi.

fibhaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş