Narlıdere Belediyesi Engelli Bireylere Kültür Gezisi Düzenledi

Narlıdere Belediyesi Engelli Bireylere Kültür Gezisi Düzenledi

Narlıdere Belediyesi, özel gereksinimi olan bireylere yönelik kültür gezisi düzenledi. Narlıdere Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Narlıdere Belediyesi Engelli Komisyonu işbirliği ile gerçekleştirilen geziyle engelli bireyler ve aileleri; Ödemiş, Birgi ve Gölcük’te keyifli bir gün geçirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin araç desteği ve Ödemiş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen kültür gezisi, engelli bireyler ve ailelerine büyük moral oldu. Geziye aileleri ile birlikte Birgi’de kahvaltıyla başlayan engelli bireyler daha sonra Ödemiş Belediyesi’nin önceki dönem başkanlarından Bekir Keskin ve eşi Gülfer Keskin’in evinde ipek atölyesine katıldı. Ödemiş’in tarihi ve turistik yerlerini belediye yetkilileri ile keşfetme fırsatı bulan bireyler, rutin hayatlarının dışına çıkma fırsatı yakaladı.

“Engelsiz Kent, Engelsiz Toplum”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, sosyal belediyecilik anlayışıyla engelli bireylerin hayata katılımını destekleyen çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Engelli bireylerimizin topluma entegrasyonunu oldukça önemsiyoruz. Hayatın farklılıklarımızla güzel olduğuna inanıyoruz. Narlıdere Belediyesi olarak, engelsiz bir kent ve engelsiz bir toplum yaratma hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalarımıza her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Geçtiğimiz günlerde ilçemizin en uğrak noktalarından olan Demokrasi Meydanı’na engelli şarj istasyonu kurmuştuk. Şimdi de engelli bireylerimizin ve ailelerinin talebi doğrultusunda kültür gezisi düzenledik. Engelli bireylerimiz için erişilebilir ve ulaşabilir uygulamalarımıza yenilerini eklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yaşadıkları keyifli gün nedeniyle mutluluklarını dile getiren bireyler ise, kendilerine sağlanan gezi imkânı nedeniyle Narlıdere Belediyesi yetkililerine teşekkürlerini iletti.

Medya Ege

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş