Muğla’da, ‘Engelsiz İzciler’ Kampının Beşincisi Düzenlendi

Muğla’da, ‘Engelsiz İzciler’ Kampının Beşincisi Düzenlendi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli bireylerin sosyalleşmeleri ve güzel vakit geçirmeleri için uygulanan ‘Engelsiz İzciler’ kampının bu yıl beşincisi düzenlendi. Türkiye’de bir ilk olarak 2016 yılında Menteşe ilçesinde hizmete açılan, daha sonra Milas, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde de hizmete başlayan Kısa Mola Merkezleri’ndeki engelli bireyler için Engelsiz İzciler Projesi hayata geçirildi.

‘Engelsİzciler’ projesi, engelli bireylerin ve ailelerinin sosyal hayata katılımını sağlamak, engelli bireylerin kişisel gelişimlerini ve becerilerini izcilik vasıtasıyla arttırabilmeyi hedefliyor. Bu yıl 13-15 Haziran tarihleri arasında beşincisi düzenlenen etkinlikle 23 engelli bireye izcilik eğitimi verildi.

Asparan Kamp Alanında yapılan ve Temel Liderlik Eğitimi alan uzman personel tarafından verilen izcilik eğitimi ile engelli çocuklar farklı etkinliklere katılarak farklı bir deneyim yaşadı. ‘Engelsİzciler’ projesi çerçevesinde izci adayı engelli bireylere yaz ve kış kampları, çevreyi tanıtıcı geziler, çeşitli farkındalık oluşturacak faaliyetler, şehirlerarası ve uluslararası izci kampları düzenlenmeye devam ediyor.

gercekfethiye.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş