Marmaris’te, Yaşlı ve Engelli Bireylere “Vefa Projesi” ile Destek Veriliyor

Marmaris’te, Yaşlı ve Engelli Bireylere “Vefa Projesi” ile Destek Veriliyor

Muğla Marmaris Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy’un liderliğinde yürütülen ‘Vefa Projesi’ ile 65 yaş üstü bireylere umut vermeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan ve Marmaris Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından sürdürülen “Vefa Projesi” ile temel ve hayati ihtiyaçlarını karşılayamayan yaşlı ve engelli bireylerin yanında olmaya devam ediliyor.

SYDV Müdürü Evrim Koçlar Çağlayan; “Vefa Projesi sayesinde ilçemizde ikamet eden, vakfımızda kayıtlı 65 yaş üstü yaşlılarımızı ve engelli bireylerimizi aylık 2 kez ziyaret ederek ev temizliği, kişisel bakım, hastane randevuları için ulaşım sağlama, ilaç temini gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Proje hakkında konuşan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy da “Devletimizin herkesi kucaklayan toplumsal yaklaşımından ilham alarak, vatandaşlarımızı ziyaret ediyor, ihtiyaçlarını yerinde tespit edip hemen çözüm üretiyoruz. Devletimizin gücü, halkımızın refahı için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” diyerek her vatandaşın yanlarında olduklarını vurguladı.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş