Mardin Adliyesi’ne Giremeyen Yürüme Engelliden Rampa İsteği

Mardin Adliyesi’ne Giremeyen Yürüme Engelliden Rampa İsteği

Mardin’de adliye binasına gelen 58 yaşındaki yürüme engelli Mahmut Bahadır, engelli rampası olmadığı için işlemlerini dışarıda avukatı aracılığıyla yapmak zorunda kaldığını belirterek, rampa talebinde bulundu.

Kızıltepe ilçesinde yaşayan yürüme engelli Mahmut Bahadır, geldiği Mardin’de adliye binası önünde engelli rampası olmadığı için tekerlekli aracıyla içeri giremedi. Avukatı aracılığıyla işlemlerini dışarıda yapmak zorunda kaldığını söyleyen Bahadır, rampa talebinde bulundu.

Başkalarına ihtiyaç duymadan adliye binasına girmeyi umut ettiğini, fakat engelli rampası olmadığı için giremediğini belirten Bahadır, “Kızıltepe’den geldim, adliyede bazı işlemlerim vardı ancak engelli rampası olmadığı için giremiyorum. Lütfen buraya bir engelli rampası yaptırılsın. Sadece ben değil, diğer engelli bireyler de giremiyor. Bir engelli birey, adliyeye işi düştüğü zaman gelip böyle ortada kalmasın. Başkalarına ihtiyaç duymadan kendi başına adliyeye girip çıksın. Kendini engelli hissetmesin. Zor durumda kaldım, bu yüzden avukatımı aradım, sağ olsun gelip yardımcı oldu. En azından işimi takip etmesi için vekalet verdim, imzaları attım. Herkes bir engelli adayıdır, bu yüzden biraz empati kursunlar”

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş