Manavgat İlçesinde ‘Evde Bakım Hizmeti’ Devam Ediyor

Manavgat İlçesinde ‘Evde Bakım Hizmeti’ Devam Ediyor

Manavgat Belediyesi’nin yaşlı, engelli ve hasta bireylere yönelik Evde Bakım Hizmeti devam ediyor. Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri’ne bağlı çalışma yürüten Evde Bakım Hizmeti ekibi, Manavgat sınırları içerisinde ikamet eden, birinci dereceden yakını olmayan, mal varlığı ve maddi imkanı olmayan yaşlı, engelli ve hasta bireylerin talepte bulunması halinde evlerine giderek temizlik ve hijyen çalışması yapıyor.

Ekipler, ayrıca evde bakım hizmeti sunduğu vatandaşların isteğine bağlı olarak kişisel bakım işlemini de gerçekleştiriyor. Düzenli ve periyodik olarak yapılan evde bakım hizmetinden Manavgat genelinde 560 hane yararlanıyor.

“Kimsesizlerin Kimsesiyiz”

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bilgili ve tecrübeli bir ekiple Evde Bakım Hizmetlerini gerçekleştirdiklerini söyledi. Şükrü Sözen, “Kentimizde ikamet eden yaşlı, engelli ve hasta bireylerimize ulaşarak onların yanında oluyoruz. Ekibimiz çok özel ve çok anlamlı bir görev yapıyor. Belediyemizin güçlü eli, halkımızın devamlı üstünde olmaya devam edecek. Sosyal belediyecilik anlayışımızla kimsesizlerin kimsesi olmak için çalışıyoruz. Tüm hasta, engelli ve yaşlı bireylerimizin yanında olduğunu belirtiyor, bu özel görevi yapan tüm çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş