Malatya’da Yaşlı Bireyler İçin Seminer Düzenlendi

Malatya’da Yaşlı Bireyler İçin Seminer Düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Yaşlı Hizmetleri Birimi, yaşlılara alzheimer, sağlıklı beslenme ve psikoloji semineri düzenledi. Belediyeden yapılan açıklamaya göre seminer Vefa Konağı’nda gerçekleştirildi.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yapılan programda alzheimer konusunda uzman doktor Ayşe Taş, sağlıklı beslenme konusunda diyetisyen Resul Yılmaz, psikoloji konusunda ise psikolog Asiye Uruç bilgiler verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fikret Vurucu, Sağlık İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesinin ortak gerçekleştirdiği programda, alzheimer konusunda bilgi verildiğini, buna benzer sağlık hizmetleri kapsamında fizyoterapistler, ağız ve diş sağlığı uzmanları, sosyologlar, psikologlar ve diyetisyenlerin seminer verdiğini belirtti.

Vefa Konağı’nda yaşlıların istifade edebilecekleri bir kütüphane de bulunduğunu kaydeden Vurucu, “Her konuda yaşlılarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz” ifadesini kullandı.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş