Malatya’da Gaziler Onuruna Kahvaltı Programı

Malatya’da Gaziler Onuruna Kahvaltı Programı

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce Gazilerin katılımıyla Polisevi’nde kahvaltı programı düzenlendi. Vali Hulusi Şahin Gaziler Günü münasebetiyle gaziler onuruna verilen kahvaltı programına katıldı.

Düzenlenen programa Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Jandarma Komutanı Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Sıddık Selçuk ve Gazilerimiz katıldı.

Vali Hulusi Şahin, programda yaptığı konuşmada; “Gaza duygusu bizim milletimizin Müslümanlıkla yoğrulduğu o süreçteki en itici unsurudur. Biz bu gaza duygusuyla Anadolu’ya geldik, devletler kurduk ve bu toprakları kendimize vatan ettik. Gazaya katılanlara Gazi diyoruz. Tarihimizin en kritik savaşı olan Sakarya Meydan Muhaberesinin muzaffer komutanı Gazi Mustafa Kemal’e “Gazilik Unvanının” meclis tarafından verildiği gün de Gaziler Günümüzün başlangıcı oldu. Gazilerimiz ve şehit ailelerimiz devletimizin bir parçasıdır. Onlarla her zaman bir araya geliyoruz ama böyle bir günle de taçlandırılması çok anlamlı oldu” dedi.

malatyasonsoz.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş