LEGDER Başkanı Melek Çakır, Lösemili Çocuklar Haftası’nda Konuşma Yaptı

LEGDER Başkanı Melek Çakır, Lösemili Çocuklar Haftası’nda Konuşma Yaptı

Lösemi ve Engelli Gönüllüleri Derneği LEGDER Başkanı Melek Çakır Lösemili Çocuklar Haftası dolayısı ile yaptığı açıklamada “Çocukların en temel ihtiyacı sevgidir” dedi.

Çakır, “Dünyada her yıl binlerce çocuk lösemi hastalığına yakalanıyor. Küçük bedenler uzun ve hassas bir tedavi sürecine giriyor. Toplumda lösemi ile mücadelede duyarlılık ve farkındalığın artırılması, bu önemli hastalığın tedavisine pozitif katkı sağlayacaktır. Lösemi, günümüzde tedavi edilebilen bir hastalıktır. Ailelerin hastalığa karşı bilinçlenmesi ve hastalığın erken teşhis edilmesi hastalıkla mücadelede başarı oranını artıracaktır. Lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Çünkü lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur” ifadelerini kullandı.

“Lösemili Çocukların Temek İhtiyacı Sevgidir”

Sevginin getirdiği mutluluğun en önemli ilaç olduğunu belirten Çakır, “Biliyoruz ki bu hastalıkta en önemli tedavi moraldir. Bizler de onların morallerini yüksek tutmak, umutlarını yeşertmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu hafta vesilesiyle lösemiye dikkat çekmek, yapılan etkinliklerle ve resmî kurumlar kanalı ile farkındalığı artırmak önemlidir. Lösemi ve lösemili çocuklar için devletimiz her türlü imkânı seferber etmektedir. Bu konuda bireyler de duyarlı olmalıdır. Minicik bedenlerdeki kocaman yüreklerin sevgi ve umutla kucaklaşması dileğiyle, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nın toplumumuzda farkındalık oluşturmasına vesile olmasını temenni eder, lösemi hastalığıyla mücadele eden tüm çocuklarımıza acil şifalar dilerim” şeklinde konuştu.

haber61.net

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş