Kütahya’da, Engelli ve Yaşlı Bireyler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Kütahya’da, Engelli ve Yaşlı Bireyler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Kütahya’nın Simav ilçesinde Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde engelli bireyler ve huzurevinde kalan yaşlılar için İlçe Müftülüğü ve Kuşu Belediyesi işbirliğiyle kahvaltı programı düzenlendi.

Kuşu Belediyesi Göl Sefası Tesislerinde düzenlenen kahvaltı programına, İlçe Müftüsü Hasan Serçe, Müftülük Şefi Mehmet Şen, Engelli Koordinatörleri, Nasuhağa Camii Din Görevlileri ile engelli ve yaşlılardan oluşan yaklaşık 70 kişi katıldı. Okunan Kur’an-ı Kerim, ilahi ve Mevlid-i Şerif’in ardından İlçe Müftüsü Hasan Serçe dua etti.

Engelli ve yaşlı bireylerle birebir sohbet eden Müftü Serçe, “Toplum olarak bir bütünüz. Beraberliğimizi perçinlemek, aramızdaki bağlarımızı kuvvetlendirmek amacıyla Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını fırsat bilip bir araya geldik. İlçe Müftülüğü olarak toplumun her kesimini önemsiyoruz. Mevla’m birliğimizi dirliğimizi bozdurmasın. Katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Programa katılan yaşlılar ve engelliler, düzenledikleri güzel etkinlikten dolayı Simav İlçe Müftülüğüne ve Kuşu Belediyesine teşekkür ettiler.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş