Küçük Hilal 4 Gün Sonra Enkazdan Kolu Kesilerek Kurtarıldı!

Küçük Hilal 4 Gün Sonra Enkazdan Kolu Kesilerek Kurtarıldı!

Hatay’ın Antakya ilçesinde yıkılan 3 katlı binanın enkazında mahsur kalan 10 yaşındaki Hilal, depremden 90 saat sonra sağ kolu kesilerek enkaz altından çıkarıldı. Hilal’in ailesinden kurtarılan olmadı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden Hatay’da enkaz altında kalan 10 yaşındaki Hilal, 90 saat sonra sağ kolu kesilerek kurtarıldı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde enkazda kalan 10 yaşındaki Hilal Bilgi, beton bloğun altında kalan sağ kolu kesilerek depremden 90 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Hilal’in annesi ve babası ile 3 kardeşinin ise cansız bedenlerine ulaşılırken, kolunun kesilmesi konusunda akrabalarından onay alındığı belirtildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ile Elbistan ilçeleri olan ve 10 kenti etkileyen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerden sonra bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına başlayan ekiplerden 4’üncü günde mucize kurtarılış haberleri geliyor. Hatay’ın Antakya ilçesi, General Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde 7 katlı bir apartmanın enkazında olduğu tespit edilen 10 yaşındaki Hilal Bilgi, enkaz altından 90 saat sonra sağ olarak kurtuldu.

BETON BLOK ALTINDA KALAN SAĞ KOLU KESİLDİ

Karaman Kazımkarabekir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Hilal ile temas kurduktan sonra, saatler süren çalışma başlattı. 32 saatlik çalışmanın ardından açılan galeriden ulaşılan Hilal’in sağ kolunun beton bloğun altında kaldığı belirlendi. Kurtarma ekipleri, bloğun kaldırılmaya çalışılmasının Hilal’in hayatını tehlikeye atabileceği ve mevcut durumundaki sağlığının daha da kötüye gidebileceği endişesiyle, kolunun kesilmesine karar verdi. Akrabalarının onayı alındıktan sonra enkaz altında yapılan operasyonla Hilal’in sağ kolu kesildi.

Blok ile bağlantısı koparılan Hilal, depremden 90 saat sonra yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

haberglobal.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş