Konya’da, Yaşlı Kadının Yanan Evi Yeniden Onarıldı

Konya’da, Yaşlı Kadının Yanan Evi Yeniden Onarıldı

Meram Belediyesi, çıkan yangında evi zarar gören 72 yaşındaki Ayşe Işık’a yardım eli uzattı. Başkan Mustafa Kavuş’un talimatlarıyla ekipler, evi baştan aşağı yeniledi, son aşamaya gelindi. Fiziki belediyeciliğin yanı sıra sosyal belediyeciliği de ön planda tutan Meram Belediyesi, Harmancık Mahallesi’ndeki evinde yangın meydana gelen Ayşe Işık’a sahip çıktı.

Çıkan yangından sonra kendi imkanlarıyla, evinin onarımını gerçekleştiremeyen Ayşe Teyze’nin yaraları Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un talimatıyla sarılmaya başlandı. Meram Belediyesi ekipleri yanan evi baştan sonra yenileme çalışmaları başlattı.

“Acı tatlı her günlerinde hemşehrilerimizin yanındayız”

İhtiyaç sahibi tüm hemşehrilerinin yanında olduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaptığı açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verdi:

“Evi yanan teyzemizin yangında zarar gören evini yeniden yuvaya dönüştürüyoruz inşallah. Yangının tüm izlerini silmenin yanı sıra evi baştan sona yeniliyoruz. Sıcak yuvasında güle güle oturması için elimizden geleni yapıyoruz. Teyzemizden aldığımız hayır duası bizim için her şeyin üstünde. Acı tatlı her günlerinde hemşehrilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz”

“Evine kavuşan Ayşe Teyze, yetkililere teşekkür etti”

Evinin yenilenme çalışmalarını görmenin mutluluğuyla sevinç gözyaşlarına boğulan Ayşe Işık, “Yangında evim tamamen yanmıştı. Arkasında izbelik bir yer var orada kalıyordum. Ne yapacağımı düşünürken belediyemiz ve başkanımız bana sahip çıktı. Bu zor günümde beni yalnız bırakmadılar. Allah onlardan razı olsun, devletimize, milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

haberdairesi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş