Konya’da Şehit Aileleri ve Gaziler Karatay Lavanta ve Gül Bahçelerini Gezdi

Konya’da Şehit Aileleri ve Gaziler Karatay Lavanta ve Gül Bahçelerini Gezdi

Konyalı şehit aileleri ve harp malulü gaziler, Karatay Belediyesi’nin projesiyle Karatay Lavanta Bahçesi ile Karatay Mevlana Gül Bahçesi’ni ziyaret ettiler. Şehit ailelerini ve gazileri Karatay’da misafir etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca; “Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz bizim en değerli emanetimizdir” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi’nin yönetimi ile üyeleri, Karatay Belediyesi’nin misafiri oldu.

Karatay Belediyesi tarafından belediye hizmet binasında düzenlenen programda bir araya gelen şehit aileleri, gaziler, dernek yönetimi ile derneğe üye aileler daha sonra Karatay Belediyesi tarafından 2019’da Konya’ya kazandırılan Karatay Lavanta Bahçeleri’ni ziyaret ettiler.

“Karatay Lavanta Bahçesi ve Gül Parkı’na Hayran Kaldılar”

Ziyarete açıldığı 1 Temmuz’dan itibaren büyük ilgi gören Karatay Lavanta Bahçeleri’ni gezen gaziler ve şehit aileleri, Lavantaların o eşsiz kokusu ve görüntüsü eşliğinde bahçe içerisinde bol bol fotoğraf çektiler.
Konyalı gaziler ve şehit aileleri ayrıca, Karatay Belediyesi tarafından Hazreti Mevlana’nın 750. vuslat yıl dönümü dolayısıyla kurulan Karatay Mevlana Gül Bahçesi’ni de görme fırsatı buldu. 14 bin metrekarelik alanı, 190 farklı tür olmak üzere 50 binin üzerinde gülün dikilmesiyle oluşturulan Karatay Mevlana Gül Bahçesi’ni ziyaret eden gaziler ve şehit aileleri, burada da bol bol fotoğraf çektirdiler.

“Harp Malulü Gaziler ve Şehit Ailelerinden Karatay Belediyesi’ne Teşekkür”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi Başkanı Süleyman Ege, “Şehrimizin güzide mekanları haline gelen Karatay Mevlana Gül Bahçesi ile Karatay Lavanta Bahçeleri’ni harp malulü gazilerimiz, şehit ailelerimiz ile derneğimize üye kardeşlerimizle birlikte ziyaret ettik. Bu güzel mekanları Konyamıza kazandıran Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya çok teşekkür ediyorum. Güzel bir program oldu. Bu vesileyle de yine sayın başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

memleket.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş