Konya’da Düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Konya’da Düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonasında 65 farklı kulüpten 195 sporcu katıldı.

Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama, Kelebek ve Ferdi Karışık kategorilerinde yapılanı yarışlarda Yozgatlı sporcular madalyaları topladılar.

Türkiye şampiyonasında Yozgat’ı Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü temsil etti. Kulübün sporcuları Muhammed Enes Sarı, Mustafa Karademir, Kerim Duyar ve Hüseyin Türkmen madalya için kıyasıya mücadele verdi.

Yapılan yarışlar sonrasında sporcular toplamda 9 altın, 4 gümüş ve 8’de bronz madalya kazandı.

Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Antrenörü Fatih Özdemir, Türkiye Şampiyonasında ki hedeflerine ulaştıklarını söyledi.

Özdemir, “Serbest, Sırtüstü, Kurbağalama, Kelebek ve Ferdi Karışık kategorilerinde sporcularımız çok önemli mücadeleler verdiler. Her sporcum kendi branşında derece elde ettiler. Bütün sporcularımı tebrik ediyorum. Türkiye Şampiyonasında toplamda 9 altın, 4 gümüş ve 8’de bronz madalya kazandı. Hedefimiz Avrupa Şampiyonasına katılmak. Bunun için de mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yozgat Çamlık

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş