Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Engellilere Jest

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Engellilere Jest

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Engelli Destek Merkezince ödüllü yarışma düzenleniyor.

Büyükşehir Belediyesinin özel gereksinim duyan vatandaşlara yönelik “Ben de Varım” temalı, yapılan ödüllü yarışmada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Resim, Fotoğraf ve Öykü Yazma kategorilerinde düzenlenecek. Yarışmaya son katılım tarihi 4 Kasım olarak belirlendi. Başvurular endem.konya.bel.tr adresinden yapılacak.

Konya’da ikamet eden engelli vatandaşları bir çatı altında toplayarak onlarla daha yakın ilişki kurmayı, şehrin engelli sosyal doku haritasını oluşturarak ihtiyaçları daha hızlı şekilde belirlemeyi amaçlayan Engelli Destek Merkezi’ne kayıt yaptıran engelli vatandaşlarla daha hızlı ve doğru iletişim içinde olunması şehirdeki engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırılması hedefleniyor.

KOSKİ su indirimi ve toplu ulaşım hizmetleri gibi güncellenmesi gereken hizmetler de bu merkez tarafından takip edilirken, ENDEM’e kayıtlı olan engelli vatandaşlar kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile sayfalarına ulaşarak istek talep ve görüşlerini anlık olarak iletebiliyorlar. Ayrıca müdürlüğün düzenleyeceği etkinlik ve program ve organizasyonlardan haberdar olabiliyorlar.

yenihaberden.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş