Özel Gereksinimli Depremzedeler İçin İletişim Panoları Hayat Kurtarır

Özel Gereksinimli Depremzedeler İçin İletişim Panoları Hayat Kurtarır

Her zaman belirtiyoruz: her iletişim değerlidir. İçinden geçtiğimiz deprem felaketi gibi olağanüstü durumlarda iletişim hayat kurtarır.

Depremden etkilenenler arasında konuşamayan otizmliler, iletişim güçlüğü olan engelliler, ana dili Türkçe olmayanlar, fiziksel veya psikolojik travmalara bağlı olarak sözel iletişim kurmakta zorlanan çocuklar ve yetişkinler de var. Bu kişilerin iletişimini kolaylaştırmak amacıyla “Acil Durum İletişim Panosu” ve “Hasta ve Yaralı İletişim Panosu” hazırladık. Aileler, arama-kurtarma çalışmalarında yer alan gönüllü ve profesyoneller, ilk yardım ekipleri, doktorlar veya olay yerine intikal eden herkes çeşitli gerekçelerle sözlü iletişim kurmakta zorlanan kişilerin ihtiyaçlarını anlamak amacıyla bu panoyu kullanabilir.

Konuşmayan / Konuşamayan Depremzedeler İçin İletişim Panoları için TIKLAYINIZ

Bu pano yardımıyla alternatif iletişimden faydalanarak sözel iletişim kurmakta zorlanan çocuk ve yetişkin depremzedelerin iletişim imkanlarını çeşitlendirebilirsiniz. Bu pano aynı zamanda yabancı arama-kurtarma ekiplerinin depremzedelerle temel iletişimini sağlamak amacıyla da kullanılabilir.

Panoların kullanımı hakkında sorular sormak ve destek almak için alternatifiletisimdkt@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

merhabaspektrum.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş