Kocaeli’de Görme Engelli Üyelere Beyaz Baston ve Konuşan Saat Hediyesi

Kocaeli’de Görme Engelli Üyelere Beyaz Baston ve Konuşan Saat Hediyesi

Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi ve Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu beyaz baston bağımsız eğitimi alan görme engelli 10 üyeye beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.

“Sizleri Topluma Kazandırmak Görevimiz”

Görme Engelliler Derneği Kocaeli Şubesi ve Kent Konseyi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu yerel yönetim projesi kapsamında 4 ay boyunca beyaz baston bağımsız eğitimi alan görme engelli 10 üyeye beyaz baston ve konuşan saat hediye edildi.

İzmit Cumhuriyet Bulvarı Belediye İş Hanı Kat 7’de GÖRSEM Kocaeli Şubesinde düzenlenen törende konuşan Dernek Başkanı Dursun Kahraman, “10 üyemize bağımsız eğitim desteği verdik. Hiç baston kullanmayan görme engellilerimizin nasıl eve gidebilir, ışıklardan karşıdan karşıya geçebilir sokak ile bina içi ve dışı çalışmalarını yaptık. 10 konuşan saat, 10 baston hediye ettik. Amacımız sizleri topluma kazandırmak görevlerimizden bir tanesi. Hiçbir engellemede kalmamanız. Toplum içinde bir yerlerde kendi başınıza şeyleri yapabilmeniz. Büyükşehir, Halk Eğitim, İŞKUR’la çeşitli projeler yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Amacımız engelli kardeşlerimizin önündeki engeller kaldırılsın” ifadelerini kullandı.

Özgür Kocaeli

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş