Kocaeli Üniversitesi Rektörü, Engelli Öğrencileri Ağırladı

Kocaeli Üniversitesi Rektörü, Engelli Öğrencileri Ağırladı

Kocaeli Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdüren engelli öğrenciler, erişilebilirlik konusu üzerine görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ü ziyaret etti.

Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile Kocaeli Üniversitesi Engelliler Araştırma Uygulama Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Elif Karagün de hazır bulundu. Engelliler Araştırma Uygulama Birimi’nin faaliyetlerinin anlatıldığı ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verilen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, farklı engel gruplarından öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Özel durumu olan öğrencilerimizin pek çok zorluğun üstesinden gelerek üniversitede olmaları, topluma örnek olacak bir başarı öyküsü durumunda” diyerek bu rol modellerin gelecek nesillere, çocuk ve gençlere tanıtılması gerektiğini, bu kapsamda da her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Görüşmede işitme engelli öğrenciler için işaret dili çevirisi de yapıldı. İşaret dili çevirisi Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu Yağmur Aktaş tarafından yapıldı.

Özgür Kocaeli

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş