Kimsesiz Kalan Engelli Suna’ya Komşuları Aile Oldu

Kimsesiz Kalan Engelli Suna’ya Komşuları Aile Oldu

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 2 yıl önce annesi ölen engelli Suna Eser’e (13), komşuları 3 çocuk annesi Hadiye Tuna sahip çıktı.

Nusratiye Mahallesi’nde mobilya ustası Mehmet ile Ayşe Eser’in tek çocukları Suna, 2 yaşındayken havale geçirince ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı. Uzun süre tedavi gören Suna, konuşamaz, hareket edemez ve tepki veremez hale geldi.

BABASI İLE YAŞAMAYA BAŞLADI

Annesi Ayşe Eser 2 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybedince Suna, babası Mehmet Eser ile baş başa kaldı.

“KIZIMA BAKAMIYORUM SİZE GETİRDİM”

Kızına bakmakta zorlanan Mehmet Eser, Suna’ya daha önceden bakmış olan Tuna Ailesi’ne giderek “Ben artık kızıma bakamıyorum. Size getirdim.” dedi.

BABA, TEDAVİSİ İÇİN VEKALET VERDİ

Mehmet Eser, Suna’yı kabul eden aileye noterden, hastanelerdeki sağlık işlemlerini, tedavilerini yaptırmaları yönünde vekalet verdi. Eser, kızını aileye teslim ettikten sonra mahalleden taşınıp, kayıplara karıştı.

Hadiye ve Ramazan Tuna çifti, engelli Suna’ya sahip çıkıp, tüm ihtiyaçlarını gönüllü olarak karşılayarak bakımını üstlendi.

“GÖNÜLLÜ OLARAK EVLADIM KABUL ETTİM”

Suna’ya annesini kaybedene kadar da ellerinden gelen desteği verdiklerini belirten Hadiye Tuna, “Suna bize ilk geldiğinde hiçbir tepki vermiyordu. Biz Suna’yı gerek özel eğitime götürerek, gerek devamlı konuşarak tepki vermesini sağladık. Şimdi konuştuğumu da anlıyor, gülüyor, tepki verebiliyor. Annesini iki yıl önce kaybettik. Suna’nın hiç kimsesi yoktu. Gönüllü olarak ben evladım olarak kabul ettim.

“SUNAYLA BİRLİKTE ARTIK 4 EVLADIM VAR”

Artık büyüdüğü için bakımı biraz zor. Yaşı büyüdü, kilo aldı, kronik hastalığı var, tıkanma yapıyor, astım bronşiti var. Suna bizim ailemizin bir parçası oldu artık. Üç çocuğum vardı, Suna’yla birlikte artık 4 evladım var. Hepimiz çok seviyoruz. Bedensel olarak hiçbir ihtiyacını karşılayamıyor maalesef, konuşamadığı için de ağladığı zaman yemek istediğini anlayabiliyorum artık. Her ihtiyacını da severek, isteyerek, gönülden yapıyorum.” dedi.

EVİN 4’ÜNCÜ ÇOCUĞU OLDU

Geçirdiği iş kazası sonucu bir eli zarar gören tekstil işçisi Ramazan Tuna, Suna’ya tüm aile olarak sahiplendiklerini belirterek, “O artık bizim çocuğumuz oldu.” dedi. Tuna Ailesi’nin vatani görevini yapan oğulları Serdar, eğitimlerini sürdüren Bilge ve Feyza da Suna’yı kardeşleri gibi sahiplendi.

“İYİ Kİ EVİMİZE GELDİ””

Ailenin küçük kızı Feyza Tuna (16), Suna’nın gelmesiyle evlerindeki mutluluğun daha arttığını belirterek, “Suna ile aramız çok iyi, iyi ki evimize geldi öz kardeşim gibi. Benim kardeşim oldu. Çok seviyorum onu. Eve geldiğimde onunla zaman geçiriyorum. Konuşuyorum ve o da çok mutlu oluyor, gülerek bana tepki veriyor.” şeklinde konuştu.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş