Kelebek Hastası Çocuğa Ev Sahibinden Ayrımcılık

Kelebek Hastası Çocuğa Ev Sahibinden Ayrımcılık

Bahçelievler’de kelebek hastası oğlu Muhammet Altunbaş ile birlikte yaşayan Remziye Altunbaş’ın ev sahibi Turan Bulut, kiraya zam yapmak istedi. Remziye Altunbaş, 2 bin 400 lira olan ev kirasının yüzde 25 zamla 3 bin lira olacağını söyleyerek kirayı bu şekilde yatırdı.

Kelebek hastası çocuk Muhammet Altunbaş terasta uzanıyor.

İddiaya göre ev sahibi Turan B., bu miktarı beğenmedi ve kirayı 3 bin 700 lira olarak istedi. Remziye Altunbaş, bu talebe olumsuz yanıt verdi. Bunun üzerine Turan B., önce kapıya dayandı ardından da Altunbaş’ın elektrik ve su sayacını söktü.

Kelebek hastası oğlunu sürekli serin yerde tutması gereken anne Altunbaş, çareyi oğlu Muhammet’i gece terasa çıkararak orada uyutmakta buldu.

Muhammet Altunbaş sargılı elleriyle fincan tutuyor.

Bunun üzerine elektrik ve su sayaçlarının yeniden takılması için müracaatta bulundu. Herhangi bir borcu bulunmadığı ve sayaçların sökülmesi yasal olmadığı için görevliler gün içinde yeniden sayaçları taktı.

Ancak ev sahibi evin sayaçlarını kontrol ettiğinde durumu fark etti. Bunun üzerine tekrar sayaçları söken Turan B., elektrikleri kesilince sayaçlara bakmaya gelen Remziye Altunbaş ve kızına saldırdı. 2 kadını darbeden Turan B.’yi bina sakinleri uzaklaştırdı.

Olayın ardından anne kız önce hastaneden darp raporu aldı, ardından da polise giderek şikayetçi oldu.

Kelebek hastası Muhammet Altunbaş’ın annesi mikrofona açıklama yapıyor.

Başından geçenleri anlatan Remziye Altunbaş, “Ev sahibim evin kirasına zam yaptı. Ben yüzde 25 zam yaptım. Onu kabul etmedi. Beni aradı. ‘Siz beni dinlemiyorsunuz, kafanıza göre hareket ediyorsunuz. Zammı beğenmiyorsunuz’ dedi.

Ben de ona devletin yüzde 25 zam sınırı getirdiğini söyledim. Bana, ‘Ben sizi devletle eve koymadım ki evden de sizi devletle çıkarayım.’ Geçen gün dışarı çıktım. Oğlum beni aradı. Anne elektrik gitti, vantilatör çalışmıyor, ateşler içinde yanıyorum dedi.

Muhammet Altunbaş mum ışığında oturuyor.

Baktım ev sahibim aramış. Dönüş yaptım. Bana ‘Hiç boşuna kira yatırma, evden çıkacaksınız’ dedi. Elektrik sayacını, su sayacını kesmiş. 24 saat hem susuz hem de elektriksiz kaldım. Oğlum elektriksiz nefes alamıyor. Çare olarak geceyi geçirmek için terasa çıkardım. Sularımızı dışarıdan almak zorunda kaldım. Geceyi orada geçirdik. Sabah uyandım karıncalar dolmuş yaralarına. Bize karışmasın, biz yüzde 25 zammımızı yapıyoruz” dedi.

FOTO: DHA

Yeni Şafak

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )