Kayseri’de “Empati Parkuru” ile Farkındalık Hareketi

Kayseri’de “Empati Parkuru” ile Farkındalık Hareketi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik engel tanımayan hizmet anlayışıyla faaliyet ve etkinliklerini sürdüren Besime Özderici Özel Engelsiz Yaşam Merkezi, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası çerçevesinde “Empati Parkuru” kuruldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, engel tanımayan engelsiz yaşam merkezi ile özel bireylere hizmet vermeyi sürdürüyor. Yaklaşık 300 özel öğrenciye sağlık ve eğitim hizmeti sunan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi, ayrıca özel bireylerin her alanda destekçisi olarak, tüm bireylerin empati kültürü içerisinde onları daha iyi anlamalarına katkıda bulunmaya yönelik etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda daha önce de “Empati Parkuru” etkinliği düzenleyen merkez, bu kez 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası çerçevesinde parkur kurdu. “Hayatın her alanında onlarla omuz omuzayız ve ne kadar anlayabilirsek o kadar insanız” sloganıyla Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde kurulan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Empati Parkuru ile engelli bireylerin günlük hayatta neler yaşadıklarını diğer bireylerin daha iyi anlaması ve sosyal hayata katılımlarında farkındalığın önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

“Bir farkındalık” etkinliği olan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Empati Parkuru, empati hareketine katılmak isteyen bireyleri ağırladı. Etkinlik 13 Ocak Cuma günü saat 10:00 ile 22:00 arasında bireylerin katılımına açık olacak.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş