Kayseri’de Bedensel Engelli 80 Kişiye Akülü Araç Dağıtıldı

Kayseri’de Bedensel Engelli 80 Kişiye Akülü Araç Dağıtıldı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün hayırsever katkısıyla düzenlediği ‘Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi’ kapsamında, bedensel engelli 80 kişiye akülü araç dağıtıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen programa, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, bedensel engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Vali Gökmen Çiçek, “Emniyetin bu dağıttığı araçlar ne ilk ne de son. Bundan önceleri de vardı. Köylere gidip engelli birinin bir talebi olduğunda hemen ‘tamam’ diyoruz. Ben emniyet müdürümüzü arayarak, ‘Çetin Bey’in gönderdiği araçlardan birini buraya gönderin’ diyorum. Kısa zamanda engelli araçlarımız yerine ulaşıyor. Ben bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu çalışma ayrıca, emniyetimizin motivesini daha çok arttırıyor” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucu ile mücadeleye değinen Vali Çiçek, “Son zamanlarda uyuşturucuyla mücadelede çok büyük bir başarılar elde ettik. Daha geçen hafta emniyetimiz 7 kilo uyuşturucuyu gençlerimiz zehirlemeden hemen önce yakaladı. Yine güven timlerimiz şuan itibariyle alanlardalar. Her yere kameralar takılıyor. Ben Kayserili hiç bir çocuğun feda olmasına izin vermeyeceğim. Buradan söz veriyorum. Kayseri’de uyuşturucunun kökünü kazıyacağız. Hiç bir parkta ve okul önünde torbacı bırakmayacağız” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş