Kayseri’de 10 Yaşındaki Yaren, Kumbarasındaki Parayı Engellilere Bağışladı

Kayseri’de 10 Yaşındaki Yaren, Kumbarasındaki Parayı Engellilere Bağışladı

Kayseri’de 4’üncü sınıf öğrencisi Yaren Kaplan (10), kumbarasında biriktirdiği bir miktar parayı engelli öğrencilere bağışladı.

Şehit Doktor Ulucan Dayan İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Yaren Kaplan, yaklaşık 3 ay önce kumbarasında para biriktirmeye başladı. Daha sonra sosyal medya üzerinden İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik’e ulaşan Yaren, kumbarasında biriktirdiği parayı özel eğitim gören engelli öğrencilere bağışlamak istediğini belirtti. Yaren Kaplan’nın ricasını geri çevirmeyen İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, öğrenciyi makamında kabul ederek duyarlı davranışı için tebrik etti.

Teltik, “Sosyal medyadan bana ulaşan Yaren, birkaç projesinden bahsetti. Yaren’e buradan teşekkür etmek istiyorum. Bu yaşta toplumsal konulara önem vermesi çok güzel. Yaren bana ‘Müdürüm ben kumbaramda para biriktirdim. Bu paramı engelli arkadaşlarımıza bağışlamak istiyorum’ dedi. Ben de Yaren’in bu hevesini geri çevirmek istemedim. Kendisini buraya davet ettim” diye konuştu.

Yaklaşık 3 aydır kumbarasında para biriktirdiğinden bahseden 4’üncü sınıf öğrencisi Yaren ise, “Kumbaramdaki harçlıklarımı özel eğitim gören engelli öğrencilere bağışlamak istiyorum” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş