Kaybolan Otizmli Çocuğu Arama Çalışmaları Sürüyor

Kaybolan Otizmli Çocuğu Arama Çalışmaları Sürüyor

Burdur’un Altınyayla ilçesinde kaybolan otizmli çocuk için arama kurtarma ekiplerince başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Asmabağ köyünde ailesiyle ormanlık arazideki tarlaya giden otizmli Kerim Can Güney (10) kayboldu.

Çocuğu bulamayan yakınları durumu 112 Acil Servis’e bildirdi. Ormanlık arazide kaybolan çocuğu bulmak için çalışmalara jandarma, AFAD, AKUT ve köylüler katılıyor, kokuya duyarlı köpekler de kullanılıyor.

Yaklaşık 300 kişiyle yürütülen çalışmalardan şu ana kadar sonuç alınamadı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş da bölgeye giderek yetkililerden bilgi aldı, aileyi teselli etti.

Çocuğun babası Adem Güney, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pazar günü eşinin telefonla aramasıyla çocuğunun kaybolduğunu öğrendiğini söyledi.

Haberi alır almaz çocuğunu bağıra bağıra aradığını vurgulayan Güney, Kerim Can’ın otistik rahatsızlığı olduğunu, kulağının duyduğunu, her şeyi anladığını ancak konuşamadığını anlattı.

Ekiplerin çocuğunu bulmak için seferber olduğunu belirten Güney, arama kurtarma ekiplerine teşekkür etti.

“Çocuğumun kaybolması benim ciğer açım oldu”

Güney, yüzde 80 zihinsel engelli kardeşine de 16 yıl baktığını dikkati çekerek şöyle konuştu:

“Dünyada gün yüzü görmedim. Çocuğumun kaybolması benim ciğer acım oldu. Böyle olacağını hiç düşünmezdim. Benim kaderim neden böyle? Bu dünyada benim imtihanım çok. Kimseye de bir hatam olmadı, ilçede herkes de beni sever. Berber dükkanım var, akşama kadar çalışıp evime giderim. Ben kendimi aileme adadım. Çocuğum bulunsun yeter, ben başka bir şey istemiyorum.”

“Konuşamaz ama her şeyi anlar”

Çocuğun halası Cennet Özdemir de çocuktan hala bir haber alamadıklarını belirterek “Kerim gel’ dediğimde hemen gelip boynuma sarılır, su isteyeceği zaman elimden tutup götürür gösterir. Konuşamaz ama her şeyi anlar. Kendisini seveni sevmeyeni bilir. Yürüyüşünde her hangi bir sıkıntı yok. Devletimize, milletimize Allah zeval vermesin durmadan arıyorlar.” ifadelerini kullandı.

AA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş