Karabük’te, Aktif Yaşam Merkezi Protokolü Valilik Makamında İmzalandı

Karabük’te, Aktif Yaşam Merkezi Protokolü Valilik Makamında İmzalandı

Karabük Valiliği’nde engelli bireylere yönelik Aktif Yaşam Merkezi protokolü imzalandı. Gerçekleştirilen protokol törenine Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç ve diğer yetkililer katıldı.

Ülkemiz genelinde 135 adet bulunan Engelli Bireylere Yönelik Aktif Yaşam Merkezi ile engelli bireylerin toplumsal yaşama katılımlarını ve bağımsız yaşama becerilerinin artırılmasını desteklemek, engelli bireye sahip ailelere gündelik yaşamda engelli bireyin haricindeki diğer meşguliyetlerine zaman ayırabilmesi imkan sağlanması hedefleniyor.

Merkezde sunulacak diğer hizmetler arasında; engelli bireylerin kişisel bakımlarının yapılması, engelli birey ve ailelerine sunulacak rehabilitasyon ve danışmanlık hizmetleri, EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) kursları, eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler” gibi hizmetler verilecek.

İmzalanan protokole göre Beşbinevler Bahçelievler Mahallesinde 3500 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yer alan mülkiyeti Karabük Belediye Başkanlığına ait bina gerekli tadilatların tamamlanmasının ardından hizmete girecek.

karabukgundem.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş