Kamuda Çalışan Hamile Personel İçin Çok Önemli Karar

Kamuda Çalışan Hamile Personel İçin Çok Önemli Karar

Kamu kurumlarında görev yapan hamile personel, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içinde idari izinli sayılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da ”Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına konuyla ilgili bir yazı gönderildi.

Yazıda, “Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında (Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) istihdam şekline bakılmaksızın görev yapan hamile personelin, gebeliğinin 24. haftasından 32. haftasına kadar olan süre içerisinde idari izinli sayılması Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.” ifadelerine yer verildi.

SAĞLIK BAKANI KOCA’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Twitter’daki hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şu ifadeleri kullandı:

”Bakanlığımız ve kamu çalışanı tüm hanımların hamilelik izni Cumhurbaşkanımızın talimatıyla 8 HAFTA uzatıldı. İdari izin 32. hafta yerine hamileliğin 24. haftasından itibaren başlayacak. Dünyaya bir bebek gelecekse akan sular süren işler durmalı. Veya başkası tarafından yapılmalı.”

Kaynak: AA

02 Haziran 2020

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş