Kahta Bedensel Engelliler Derneği’nden Depremzedeler İçin Yardım Çağrısı

Kahta Bedensel Engelliler Derneği’nden Depremzedeler İçin Yardım Çağrısı

Kahta Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, engelli depremzedeler için tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı ve hasta bezi gibi malzemeler konusunda yardım çağrısında bulundu.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, kullandıkları tekerlekli sandalye ve protez gibi malzemeleri enkazın altında kalan engelliler ile depremde yaralanan vatandaşların büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, acil olarak tekerlekli sandalye, baston, protez, konuşan saat, işitme cihazı ve hasta bezi desteği çağrısında bulundu.

Aslan, yaşanan depremler sonrası bölgede yaşayan engellilere yardımcı olabilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek, “Afet olduğu an itibariyle o bölgede yaşayan engelli dostlarımızın kullandıkları tekerlekli sandalye, protez ve işitme cihazı gibi malzemeleri enkazın altında kaldı. Depremde kurtulan engellilerimizin yanı sıra sakat kalan vatandaşlarımızın da fazla olduğu malum. Tüm hayırseverlerimizin bu konuda desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Hibya Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş