İzmir’de, Özel Öğrencilerin Hazırladığı Sanat Eserleri Sergilendi

İzmir’de, Özel Öğrencilerin Hazırladığı Sanat Eserleri Sergilendi

İzmir’in Karabağlar ilçesindeki Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu’nda öğrenim gören 126 hafif düzeyde zihinsel engelli öğrenci, atık malzemeleri birer sanat eserine dönüştürdü. Öğrenciler hazırladıkları eserleri davetlilerin katılımıyla sergiledi.

Karabağlar Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu yıl sonu sergisi Kültürpark içerisindeki İzmir Sanat’ta kapılarını açtı. Karabağlar, Gaziemir ve Balçova’da ikamet eden 126 hafif düzeyde zihinsel engeli bulunan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte yıl içerisinde hazırladıkları eserleri ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Mobilya, iç tasarım, el sanatları ve seramik atölyelerinde hazırlanan 50’den fazla sanat dolu eser, yıl içinde geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak hazırlandı. Öğrenciler kağıt, tahta, ahşap, plastik gibi atık malzemeleri kullanarak tablo, heykel ve büst gibi eserler hazırladı.

Serginin açılış kurdelesini kesen Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, “Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 95 bin öğrenciye hizmet veriyoruz. Bugün onların içerisindeki en özel çocukların yaptığı müstesna eserlerin sergi açılışındayız.

Bu serginin açılışında emeği olan başta okul yöneticilerimiz, özel çocuklarımızla ilgilenen değerli öğretmenlerimiz, onları bize teslim eden değerli veliler ve özel ve güzel çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sergi 5-11 Haziran tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş