İzmir’de Otizmli Çocuklar İçin Farkındalık Koşusu Düzenlendi

İzmir’de Otizmli Çocuklar İçin Farkındalık Koşusu Düzenlendi

Otizmli Çocuklar için farkındalık yaratmak amacıyla İzmir Özel Gazi Hastanesi organizatörlüğünde İzmir Koşu Gücü Spor Kulübü organizasyon yönetiminde 27 Kasım 2022 tarihinde farkındalık koşusu düzenlendi.

Otizm Dernekleri Federasyonu (ODFED) işbirliğiyle 10 km mesafe ile planlanan koşuda 500 metrelik sembolik koşu oldu. 40 otizmli çocuğumuzdan 36 kişi 500m, 4 kişi 10 km koşuyu tamamladı. Koşuya köpeklerde katıldı ve koşunun 10 km mesafesini tamamladılar.

“Otizmin Farkındayız Onların Yanındayız”

Türk Kızılay Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık ve ekibi özel çocuklar ile organizasyona katıldı. Urla Kızılay özel çocukları da, sembolik olarak 500 metre koştu. Çocuklara, madalya verildi.

600 kişi ile sınırlı koşu ise Konak Vapur İskelesi önünden star verildi. Kişi başı 100 TL kayıt parasının alındığı koşuda toplanan ve yardım amaçlı banka hesabına yatırılan paralar, özel çocukların sağlık ve eğitimlerinde kullanılacak.

Otizm Dernekleri Federasyonu (ODFED) işbirliğiyle 10 km mesafe ile planlanan koşuda 500 metrelik sembolik koşu da yapıldı. 40 otizmli çocuğumuzdan 36 kişi 500m, 4 kişi 10 km koştu.

Farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen koşu etkinliğine çok sayıda spor sever katıldı. Koşunun amacının ise özel çocukların farkındalık yaratmalarına ortak olmak ve onların yanında olduğumuzu göstermek olduğu vurgulandı.

Haber Hürriyeti

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş