İzmir’de Engelli Bireyler Körfez Turuyla ‘Yaza Merhaba’ Dedi

İzmir’de Engelli Bireyler Körfez Turuyla ‘Yaza Merhaba’ Dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, engelliler ve aileleriyle Kubilay Arabalı Vapuru’ndaki ‘Yaza Merhaba’ etkinliğinde bir araya geldi. İzmir Körfezi turunda müzik eşliğinde eğlenen engelliler unutulmayacak bir gün yaşadı.

Engelsiz yaşam yolunda projeler yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyler ve aileleri için Kubilay Arabalı Vapuru’nda ‘Yaza Merhaba’ etkinliği düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe resmi yetkililer, engelli bireyler ve aileleri katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Müziği Korosu dinletileri eşliğinde düzenlenen etkinliğe katılanlar 1,5 saat boyunca keyifli bir Körfez Turu yaptı.

“Bu Şehri Engelsiz Bir Kent Haline Getireceğim”

Yaz sıcağının kendini hissettirdiği bugünlerde vapur yolculuğunu birlikte yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Tunç Soyer, “Bu şehri engelsiz bir kent haline getirmek için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğim. İyi ki varsınız” dedi.

Engelsizmir Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Köstem ise “Engelsizmir Şube Müdürlüğü yürütücülüğünde, toplum içinde yaşayan her bireye eşit hak ve olanakların sunularak, bireyin kullanıcısı olduğu çevrede başka bir bireyin yardımına gerek duymaksızın, diğer kullanıcılarla eşit, güvenli ve adil bir şekilde, toplum yaşamının tüm alanlarına tam katılımının sağlanması hususunda erişilebilirlik çalışmaları sürdürülmekte” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş