İzmir’de Düzenlenen TEKNOFEST’te ‘Türkiye Beyazay Derneği’ Standı Açıldı

İzmir’de Düzenlenen TEKNOFEST’te ‘Türkiye Beyazay Derneği’ Standı Açıldı

Türkiye Beyazay Derneği Manisa Şube Başkanı Mimar Fisun Kumbaracı, İzmir’de düzenlenen TEKNOFEST’te Beyazay’ın da standının bulunduğunu açıkladı. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivallerinden olan TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara’dan sonra bu yılki son yolculuğuna İzmir’de devam ediyor. Festival, İzmir’de 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında devam edecek.

Festivalde Türkiye Beyazay Derneği de stant açtı. Engelli bireylerin yararına çalışan ve bu anlamda birçok projenin içinde yer alan Beyazay, açtığı stantla festivalde yerini aldı. Konuya ilişkin açıklama yapan derneğin Manisa Şube Başkanı Fisun Kumbaracı, stantta çeşitli etkinlikler de düzenleneceğini ifade etti.

Beyazay standında WeWALK ekibinin de olacağını dile getiren Kumbaracı sözlerini şöyle sürdürdü; “Standa gelen görme engelliler arasından bir kişiye WeWALK Akıllı Baston hediye edeceğiz. 10 kişiye de 6 ay boyunca geçerli olacak WeWALK uygulaması içerisinde yer alan, görme engellilerin görsel desteğe ihtiyacı olduğu her an eğitimli asistanlara bağlanıp hizmet alabildiği, her ay tekrarlanan 120 dakika ‘DANIŞ’ paketi ve WeWALK üyeliği hediye edeceğiz. Ayrıca DANIŞ Profesyonel Görüntülü Destek Servisi’ni Beyazay Derneği ile birlikte İzmir TEKNOFEST boyunca tüm görme engellilere ücretsiz açıyoruz. TEKNOFEST’e ulaşım sağlarken ya da stantları gezerken yönlendirme almak ve stantta yer alan ürünlerle ilgili betimleme almak için DANIŞ’a bağlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken WeWALK uygulamasını indirerek DANIŞ sekmesinden ‘Asistana Bağlan’ butonuna tıklamanız” ifadelerini kullandı.

“Standa ve TEKNOFEST’e davet etti”

Kumbaracı, engelli bireyleri ve Manisalıları da standa davet ederek şöyle konuştu; “Cumhuriyetimizin 100. yılında, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST 2023 İzmir’de Beyazay olarak yerimizi aldık. Engelsiz yaşam teknolojisini önemseyen ve engelli bireylerin yararına faaliyet gösteren Beyazay’ımız 5 gün boyunca E 2 numaralı stantta olacak. Yediden yetmişe herkesin ve her kesimin ilgisini çeken ve beğeni toplayan, böylesine büyük bir organizasyonda yer almak Beyazay olarak bizleri ayrıca mutlu ediyor. 29 Eylül Cuma ve 30 Eylül Cumartesi günü standımıza uğrayacak görme engelli bireylere Beyazay olarak sürprizimiz var. Engelli bireylerimizi ve Manisalı hemşehrilerimizi standımıza bekliyoruz”

Genel Başkan Lokman Ayva’nın cenazesi olması dolayısıyla festivale katılamadığını da sözlerine ekleyen Kumbaracı “Beyazay Genel Başkanımız Lokman Ayva, annesinin vefatı dolayısıyla TEKNOFEST’e katılamıyor. Havva annemize Allah’tan rahmet, başkanımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” dedi.

manisakulishaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş