İtalya’dan Gelen Engelli Sporcu Selin Şahin Karantinaya Alındı

İtalya’dan Gelen Engelli Sporcu Selin Şahin Karantinaya Alındı

İtalya’nın Reggio Calabria Kulübü’ne transfer olarak Avrupa’da forma giyen ilk Türk kadın basketbolcu olan tekerlekli sandalye milli basketbol oyuncusu Latife Selin Şahin’de Samsun’da karantinaya alındı. Dün gece 401 Türk öğrenciyle birlikte uçakla Samsun’a getirilen Şahin, sosyal medya hesabından “Dünyanın neresinde olursa olsun kendi vatandaşına sahip çıkan kocaman bir devletiz. 2 gün içinde büyük bir organizasyonla 650 kişi bugün İtalya’dan dönüş yaptı” mesajı paylaştı.

Koronavirüs kabusunun en ağır yaşandığı İtalya’da, Roma ve Malino kentlerinde üniversite eğitimi gören Türk öğrencilerden 401’i dün gece iki uçakla Samsun’a getirilerek iki yurtta karantinaya alındı.

Karantinaya alınanlar arasında bulunan İtalya’nın Reggio Calabria Kulübü‘ne geçen Ekim ayında transfer olarak Avrupa’da forma giyen ilk ilk Türk kadın basketbolcu ünvanıyla tarihe geçen  tekerlekli sandalye milli basketbol oyuncusu Latife Selin Şahin twitter hesabından yaşadıklarını anlattı.

27 yaşındaki Milli sporcu, “İtalya maceramın Samsun’da biteceğini nerden bilebilirdik ki” diyerek, “Dünyanın neresinde olursa olsun kendi vatandaşına sahip çıkan kocaman bir devletiz. 2 gün içinde büyük bir organizasyonla 650 kişi bu gün İtalya’dan dönüş yaptık..Başka bir ülke de böyle bir risk ve tehdit altında olmak kolay değildi. Ve İtalya da karantina süresi belirsizdi belki 1 belki 2 ay daha devam edecekti. Her şeye rağmen bu gece ülkeme döndüm sağlıklıyım ve mutluyum..Dünyanın neresinde olursa olsun kendi vatandaşına sahip çıkan kocaman bir devletiz. 2 gün içinde büyük bir organizasyonla 650 kişi bu gün İtalya’dan dönüş yaptık.” ifadelerini kullandı.

 

25.03.2020 – samsunhaberhatti.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş