İstanbul’da Hamile ve Engelli Kamu Çalışanlarına İdari İzin

İstanbul’da Hamile ve Engelli Kamu Çalışanlarına İdari İzin

İstanbul’da 8 Şubat Çarşamba günü (bugün) sağlık çalışanları hariç, kamu kurumlarında çalışan engelli, malûl ve hamile personel, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuğu olanlar idari izinli sayılacak.

İstanbul’da sağlık kurumlarında görevli olanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli çalışanlar ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuğu bulunan kadın personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre yarın kentte aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları, ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve kuvvetli rüzgarla birlikte tipi beklendiği belirtildi.

Açıklamada, alınan meteorolojik raporlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, sağlık kurumlarında görevli olanlar hariç, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personel ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli kadın personelden 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuğu bulunanların, yarın herhangi bir işleme gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacağı duyuruldu.

ntv.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş