İstanbul’da Engelli Annesiyle Yaşayan Kiracıya Ev Sahibi Balta ile Saldırdı!

İstanbul’da Engelli Annesiyle Yaşayan Kiracıya Ev Sahibi Balta ile Saldırdı!

İstanbul Şişli’de 8 yıldır engelli annesi ile yaşayan Tina Ocal, ev sahibi C.K’nın evi boşaltması için balta ve bıçakla saldırdığı iddiası ile suç duyurusunda bulundu. Ocal, çağırdığı polisin herhangi bir işlem yapmadığını belirterek isyan etti. Ocal, “Bu adamın bizi öldürmesi mi gerekiyor, kendimizi inandırmak için” dedi.

Şişli Feriköy Mahallesi’nde bir apartmanda 8 yıldır kiracı olan 51 yaşındaki Tina Ocal, 1 Mart Çarşamba günü saat 14:00 sıralarında, ev sahibi C.K’nın saldırısına uğradığını söyledi. 70 yaşındaki C.K’nın, 3 bin lira olan kiraya 15 bin lira zam teklifini kabul etmediğini ifade eden Ocal, ev sahibinin baltayla kapısına dayandığını anlattı. C.K’nın evine girerek baltayla saldırdığını, annesiyle birlikte çığlık atarak yardım istediklerini dile getiren Ocal, zorla dışarı çıkartıldığını belirtti. Polis ekiplerine ihbarda bulunduklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Tina Ocal, olayın ardından bu kez de bıçakla saldırdığını ifade etti. Saldırılar nedeniyle can güvenliği olmadığını anlatan Ocal, evden çıkmaya karar verdiklerini bildirdi.

“Ben Kanun Tanımam Gelir Sıkarım”

Kiralarını düzenli ödediklerini ve 8 yıllık kiracı olduklarını belirten Ocal, “Şu an 3 bin liraya oturuyordum. Mal sahibi yılbaşında beni aradı, ’15 bin lira istiyorum’ dedi. Biz de böyle bir ödeme yapamayacağımızı söyledik. Kendisine en fazla 7 bin lira verebileceğimizi söyledik. Haziran ayında kontrat yenileniyor. 10 sene oturma hakkımız olduğu için de kanunen böyle bir şey yapamayacağını söyledim, kabul etmedi. Mezeci olarak yarı zamanlı çalıştığım dükkana gelip beni tehdit ederek, ‘Ben kanun tanımam gelir sıkarım’ dedi. Kendisini ciddiye almadım. Günler sonra bize ihtarname gönderdi. Daha sonra 70 yaşındaki babası kapıyı çaldı. Yaşlı olduğu için kapıyı açtık, normal konuşuyordu, daha sonra beni duvara itti. Arkasından kocaman bir balta çıkardı. Baltayla saldırmaya çalıştı. Canımı zor kurtardım. Polisi çağırdım. Kendisini dışarı çıkardık, eşi içeride kaldı. Ardından kapıyı kilitledim. Polise, içeride kalan eşini rehin aldığımızı söyledi. Öyle bir şey söz konusu değil” diye konuştu.

“Adamın Bizi Öldürmesi mi Gerekiyor?”

Sokağa çıkmaktan korktuğunu belirten Ocal, “Saldırgan hakaretler yapıyordu. Polise Yahudi olduğumuzu söyledi, ahlaksız işler yaptığımızı iddia etti. Evde 77 yaşında kanser hastası, engelli annem ile yaşıyorum. Nasıl ahlaksız iş yapabilirim. Olayların ardından suç duyurusunda bulundum. Günler sonra apartmana girerken bana bıçakla saldırdı. Yanımda biber gazı vardı kendimi öyle kurtardım. Bu adamın bizi öldürmesi mi gerekiyor, kendimizi inandırmak için. İki yalnız kadın olarak perişan olduk. Ben sokağa korkarak çıkacaksam bu adalet değil. İş yerinden eve bir elimde bıçak bir elimde biber gazı ile geziyorum. Gerçekten çok zor durumdayız. Param yok, oradan buradan borç alarak taşınmaya çalışıyorum. Çok küçük 1+1 daire buldum. 10 bin liradan aşağı daire yok” dedi.

tele1.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )