İstanbul Maratonu’nda 3 Aylık Bebek Annesi Hamide Şampiyon Oldu

İstanbul Maratonu’nda 3 Aylık Bebek Annesi Hamide Şampiyon Oldu

Dünyada kıtalar arası koşulan tek maraton olan ve bu yıl 44’üncüsü düzenlenen İstanbul Maratonu’nda Bağcılar Belediyesi engelli sporcuları şampiyon oldu. Tekerlekli Sandalye kategorisinde kadınlarda birinci olan 3 aylık bebek annesi Hamide Doğangün’ün başarısı herkesten alkış aldı.

World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Elite Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu’nda heyecan 44. kez yaşandı. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı turnuvada Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler takımından 6 sporcu yer aldı. Sporcular arasında 3 ay önce anne olan Hamide Doğangün de hazır bulundu.

“6 sporcu dereceye girdi”

Yarışmada Bağcılar’dan 6 sporcu, tekerlekli sandalye kategorisinde mücadele etti. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçen koşucular, yarışı Sultanahmet Meydanı’nda tamamladı. Maratondaki parkurda çok iyi bir performans sergileyen atletler, ipi en önde göğüslemeyi başardı. Tekerlekli sandalye kategorisinde erkeklerde Ömer Cantay birinci, Birol Kamar ikinci oldu. Kadınlarda ise Hamide Doğangün ilk sırayı, Zübeyde Süpürgeci ikinci sırayı Zeynep Acet ise üçüncü sırayı alarak büyük başarı gösterdi.

“Sporcularımızı tebrik ediyorum”

Başarılarından dolayı sporcuları kutlayan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Dünyanın izlediği bu maratonda özverili mücadeleleriyle şampiyon olan sporcularımızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş