İstanbul Havalimanı’nda Erişilebilir Taksi Uygulaması

İstanbul Havalimanı’nda Erişilebilir Taksi Uygulaması

Engelli yolcuların da engelsiz olarak seyahat edebilmesi için dizayn edilen İstanbul Havalimanı, bu konuda yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi.

Bu kapsamda havalimanını kullanan bedensel engelli yolcular için, havalimanında özel koltuk mekanizmasına sahip taksi uygulamasına başladı. Böylece engelli yolcular, mekanizma sayesinde aracın dış bölümüne kadar ulaşan koltuk sayesinde rahatlıkla taksiye binebiliyor.

“KONFORLU SEYAHAT DENEYİMİNİZ İÇİN HİZMETİNİZDEYİZ”

Başlatılan uygulamaya ilişkin İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Erişilebilir hizmetlerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz! Erişilebilir seyahatin adresi İstanbul Havalimanı’nda özel koltuk mekanizmasına sahip taksilerimiz ile konforlu seyahat deneyiminiz için hizmetinizdeyiz!” ifadelerine yer verildi.

‘ERİŞİLEBİLİR İŞ YERLERİ’ KATEGORİSİNDE BİRİNCİ SEÇİLDİ

Daha önce engelli yolculara yönelik bir çok düzenlemeyi hayata geçiren İstanbul Havalimanı, geçtiğimiz haftalarda da Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri töreninde ‘Erişilebilir İş yerleri’ kategorisinde birinci seçilmişti.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş