İşitme Engelliler Seyhan’da Düzenlenen Futsal Turnuvasında Buluştu

İşitme Engelliler Seyhan’da Düzenlenen Futsal Turnuvasında Buluştu

Seyhan Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İşitme Engelli Spor Kulüplerinin yer aldığı Futsal Turnuvası düzenledi.

Emre Gönlüşen Spor Kompleksi’nde gerçekleşen turnuvanın açılışına Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da katıldı. Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla kabul edilen Dünya Engelliler Günü nedeniyle spor müdürlüğü tarafından düzenlenen futsal turnuvasının açılış karşılaşmasıyla start aldığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Bu turnuvanın anlamı büyük. İşitme engellilerin sahadaki mücadelesi gerçekten de görülmeye değer. Böyle güzel bir turnuvada bulunmak ve heyecana tanıklık etmek beni son derece mutlu etti. Emeği geçenleri kutluyorum. Engelli bireylerimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“Başkan Akay’a Teşekkür Plaketi”

Futsal turnuvasında yer alan Kurttepe İşitme Engelliler Eğitim, Gençlik ve Spor Kulüp temsilcileri de, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş