İşitme Engelli Maratoncu Kadir Çelik 42. İstanbul Maratonu’nda Farkındalık Yarattı

İşitme Engelli Maratoncu Kadir Çelik 42. İstanbul Maratonu’nda Farkındalık Yarattı

İşitme engelli maratoncu Kadir Çelik ve maratoncu arkadaşları Sedat Koyun, Duran Altunbaş işitme engelli çocukların erken dönem eğitimlerine ve “Sessizliğime Kulak Ver” projesine dikkat çekmek için 8 Kasım 2020’de düzenlenen N Kolay 42.İstanbul Maratonu’nda farkındalık yaratmak için koştular. Maratoncular Sedat Koyun 3 saat 31 dakika, Kadir Çelik 4 saat 14 dakika ve Duran Altunbaş 4 saat 47 dakikada maratonu tamamladılar.

Kadir Çelik Kimdir?

1983 yılında İstanbul Şişli’de dünyaya gelen Çelik’in, bebekliğinde geçirmiş olduğu ateşli havaleden dolayı iki kulağında da işitme kaybı var. Her iki kulağındaki işitme cihazlarının yardımıyla duyan Çelik, ilkokul eğitiminin ardından ortaokulu dışarıdan bitirdi ve eğitimine bilgisayar ve işaret dili kurslarıyla devam etti. Şu an özel bir şirketin muhasebe bölümünde çalışan Çelik’in hayatının önemli bir parçasını katıldığı maratonlar oluşturuyor. 28.11.2020 tarihinde Kaz dağları İDA ULTRA 114K etkinliğinde farkındalık yaratabilmek için ÇOCUK EĞİTİM DERNEĞİ adına koşacaktır.

Sedat Koyun Kimdir?

1977 yılında Amasya Gümüşhacıköy’de dünyaya gelen Koyun birçok maratonda koşmuştur. Koşmuş olduğu koşular; 10K koşuları ardından İDA Ultra Maratonu Kaz dağları 36 K, 45K Uzun Etap Gece Koşusu, 50K Ultra Kış Maratonu, 45k Ultra Çamur Maratonu, 60k Sapanca ultra maratonu. 28.11.2020 tarihinde Kaz dağları İDA ULTRA 114K etkinliğinde farkındalık yaratabilmek için ÇOCUK EĞİTİM DERNEĞİ adına koşacaktır.

Duran Altunbaş Kimdir?

Tokat ilinin Almus ilçesinde, 1973 Yılında doğan Altunbaş evli ve üç kız çocuğu babasıdır. Yapısal çelik (çelik konstrüksiyon) üzerine, tasarım, imalat ve montaj yapan bir firma sahibi olan Altunbaş daha önce de İBB’nin düzenlemiş olduğu İstanbul içi 10K koşusunda, Kaz dağlarında İDA’ nın düzenlemiş olduğu Trail 36K koşusunda, Uzun Etap’ ın Taşdelen de düzenlemiş olduğu 45K gece koşusunda ultra trail olarak yer almıştır. .28.11.2020 tarihinde Kaz dağları İDA ULTRA 114K etkinliğinde farkındalık yaratabilmek için ÇOCUK EĞİTİM DERNEĞİ adına koşacaktır.

Çocuk Eğitim Derneği: Beyin gelişiminin en hızlı olduğu erken çocukluk ve okul öncesi döneminde, işitme engelli çocukların bu eğitim fırsatından yararlanmasını, ayrıcalıkların ortadan kaldırılmasını, toplumdaki engellilere karşı önyargıları yıkmayı ve işitme engellileri topluma birer birey olarak kazandırmayı amaçlayan Çocuk Eğitim Derneği; 2008 yılı itibariyle İstanbul Ataşehir’de 0-14 yaş arası işitme engelli çocuklar ve ailelerine eğitim ve sağlık alanında hizmet vermektedir. www.cocukegitimdernegi.org.tr

acunn.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş