İş İnsanından Bingöl’de ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ Yapma Sözü

İş İnsanından Bingöl’de ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ Yapma Sözü

Bingöl’deki engellilere, ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ bağışı sözünü veren iş insanı Fesih Zeki Mert ile Bingöl Altı Nokta Körler Derneği ve Bingöl Engelliler Spor Kulübü başkanı Mücahit Korkutata arasında protokol imzalandı.

“Sosyal Sorumluluk Projelerimizle İnsanlara Faydalı Olmaya Çalışıyoruz”

İmzalanan Engelsiz Yaşam Merkezi protokolünün ardından bilgi veren Deva Partisi Milletvekili Aday Adayı Fesih Zeki Mert, “Engelli kardeşlerimizi dernek yerlerinde ziyaret ettik. Derneklerinin olduğu yere bırak engelli kardeşlerimizin gidip gelmesi bizim gibi insanların oraya çıkması, yaşaması çok zor meşakkatli bir yer. Bundan dolayı rahatsız oldum gece rahat uyuyamadım. Hem ülkemizde hem de yurt dışında sosyal sorumluluk projelerimizle insanlara faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Bingöl’deki engelli kardeşlerimizin rahat edebileceği, yaşamlarını sürdürebileceği 300 metrekarelik engelsiz yaşam merkezi yerinin sözünü verdim” dedi.

Özelikle Kanada’daki kazancının yüzde 15’ini, Türkiye’deki kazancının da yüzde 20’sini sosyal sorumluluk projeleri kapsamında insanların faydasına sunduklarını belirten Mert, şunları söyledi:

“Paylaşıyoruz paylaştıkça hayat güzel oluyor ve büyüyoruz. Daha önce Bingöl genelinde 5 okulumuza kütüphane yaptık. Kültür mahallemizde Kur’an Kursu taziye evi yaptık. Karlıova ilçemizde Kur’an Kursu ve taziye evlerine yüklü miktarda yardımda bulundum. Kendi köyümde yaptığım Kur’an Kursu ve taziyenin ardından bu yaz ayında yine köyümde büyük bir cami yapacağız inşallah”

“Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Sevincini Yaşıyoruz”

Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahit Korkutata ise, iş insanı Fesih Zeki Mert tarafından bağışı yapılan ve kısa zamanda teslim edilecek olan Engelsiz Yaşam Merkezi protokolünü imzaladıklarını dile getirdi.

Korkutata, “Zeki bey derneğimizi ziyarete geldiğinde, dernek yerimizin fiziki anlamda engelli kardeşlerimiz için uygun olmadığını ve engelsiz bir yaşam merkezimizin olması gerektiğini belirterek, bunun sözünü verdi. Bunun sevincini yaşıyoruz ve bugün de protokolünü imzaladık. Zeki Bey’in bu davranışı örnek bir davranıştır, kendisine teşekkür ediyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezimiz tüm engelli grupların kullanımına açık olacak” dedi.

bingolgazetesi.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş