İngiltere’de Engelliler 150 Pound Yaşam Maliyeti Ödemesi Alacak

İngiltere’de Engelliler 150 Pound Yaşam Maliyeti Ödemesi Alacak

​​İngiltere hükümeti, önümüzdeki ayın sonundan itibaren yaklaşık altı milyon engellinin 150 poundluk bir yaşam maliyeti ödemesi alacağını söyledi. Çalışma ve Emeklilik Bakanlığı (DWP), Mayıs ayında açıklanan tek seferlik ödemenin, 20 Eylül’den itibaren belirli maluliyet ödeneği alan kişilere otomatik olarak ödeneceğini söyledi. Uygun kişilerin çoğunluğu, ödemelerini bu tarihten itibaren birkaç hafta içinde alacak.

Ödeme, artan yaşam maliyetleri ve bakım ve hareketlilik ihtiyaçları gibi daha yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalan engelli insanlara yardım etmeyi amaçlıyor. Düşük gelirli engelliler için toplam 650 poundluk diğer yaşam maliyeti ödemelerinin üzerine gelir.

​​Tüm haneler, enerji faturalarına yardımcı olmak için 400 pound ve İngiltere’de A-D belediye vergi bantlarındaki mülkler için ekstra 150 pound alacak. Genel olarak, Hükümet artan maliyetleri olan insanlara yardım etmek için 37 milyar poundluk bir destek paketi açıkladı.

Engelliler, Sağlık ve Çalışma Bakanı Chloe Smith şunları söyledi: “Engellilerin ek maliyetlerle karşı karşıya kalabileceğini biliyoruz, bu yüzden en savunmasız kişiler üzerindeki mali baskıları azaltmaya yardımcı olmak için hareket ediyoruz. Bu 150 poundluk maluliyet ödemesi, çoğu düşük gelirli sosyal yardım talebinde bulunanların alacağı 1.200 poundluk maaşın üzerinde ve aynı zamanda ulaşım ve reçete masrafları da dahil olmak üzere engelli kişilere yönelik daha geniş desteğin yanı sıra bazı insanlar için endişe verici bir zaman olduğunu biliyoruz ve onlardan, Hane Halkına Yardım’ı arayarak sunulan tüm desteği alıp almadıklarını kontrol etmelerini istiyorum”

Londra Gazete

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş