Hollywood Filmi 50 İlk Öpücük Üzücü Bir Versiyonuyla Gerçek Oldu

Hollywood Filmi 50 İlk Öpücük Üzücü Bir Versiyonuyla Gerçek Oldu

Her gün hafızasını kaybederek uyanan bir kadının eşine her gün yeniden aşık olmasını izlediğimiz çok bilinen Hollywood filmi 50 İlk Öpücük, üzücü bir versiyonuyla gerçek oldu. Nadir görülen bir beyin rahatsızlığından muzdarip olan 29 yaşındaki Chloe Barnard, benzer bir biçimde bazı sabahlar kendisini 6 yaşında sanarak uyanıyor. Sonrasında yaşananlar ise oldukça ilginç…

Şiddetli hafıza kaybı rahatsızlığı olan Barnard, bazı dönemlerde altı yaşında olduğuna ve nişanlısını yanında gördüğünde kendisini kaçırdığını sanarak uyandığını anlatıyor.

“TÜM ANILARINI UNUTUYOR”

29 yaşındaki genç kadın, tüm anılarını unutuyor ve oldukça nadir görülen bir beyin rahatsızlığı sebebiyle nişanlısının kim olduğunu ve nerede olduğunu bilmeden uyanıyor.

Bazı dönemlerde uyandığında 6 yaşında olduğunu sanarak uyandıktan sonra 39 yaşındaki nişanlısı James Cavill’in onu kaçırdığını sanması nedeniyle oldukça zor zamanlar geçirebiliyorlar.

“19 YAŞINDA GEÇİRDİĞİ FELÇ İLE İLİŞKİLİ OLABİLİR”

Chloe’nin hafızası neyse ki, 24 saat içinde geri geliyor. Fakat ailesinin de yardımıyla sakinleşmesi gerekiyor. Genç kadının yaşadığı bu ilginç sendromun, 19 yaşında geçirdiği felçten kaynaklanabileceği düşünülüyor.

Chloe birkaç kez nişanlısını bir pedofili sanması nedeniyle ingiliz anahtarıyla tehdit ettiği, ona saldırdığı ve dışarıdaki insanlardan polisi aramaları için yardım istediği zorlu anlar yaşadığını anlattı.

“UYKUSUZLUK VEYA STRESTEN TETİKLENİYOR”

Chloe, bu durum ilk ortaya çıktığından bu yana altı yaşına döndüğünü, etrafını tanımadığını anlattı. Evini tanıyamadığı için oldukça korkan genç kadın, yaşadığı sürecin zorluğundan bahsetti. Bu şekilde uyandığı zamanlarda “annemi ve babamı istiyorum” diye ağladığını anlattı.

Chloe Barnard, yaşadığı bu nöbet sürecinin birkaç ayda bir tetiklendiğini, muhtemel olarak uykusuzluk ve stres sebebiyle ortaya çıktığını anlattı. Bu durumla baş etmesinin oldukça zor olduğunu anlatan kadın, iyileşmesinin bazen bir haftayı alabileceğini söyledi.

sabah.com.tr/roza/
Fotoğraf Kaynak: Kennedy News and Media

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş