Hitit Üniversitesi’nde Engelli Bireylere Yönelik ‘Bana Engel Olma!’ Projesi

Hitit Üniversitesi’nde Engelli Bireylere Yönelik ‘Bana Engel Olma!’ Projesi

Hitit Üniversitesi’nin yürütücülüğünü yaptığı engelli bireylere yönelik Erasmus+ projesi ‘Bana Engel Olma!’ için katılımcı öğrenci başvuruları başladı. Etkinlikler 20-29 Ekim’de yapılacak.

Hitit Üniversitesi’nin yürütücülüğünü yapmış olduğu Erasmus+ Gençlik Hareketliliği kapsamında “Don’t Hinder Me!” (Bana Engel Olma!) projesinin 20-29 Ekim tarihleri arasında Çorum’da etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

Projede, Türkiye ve Avrupa’da engelli bireylere yönelik yapılan iyi uygulamaların tespit edilerek karşılıklı aktarılması planlanıyor.

Proje etkinliklerinde Türkiye, İspanya, Litvanya, Bulgaristan, Hollanda, Fransa ve Romanya olmak üzere 7 farklı ülkeden katılımcılar yer alacak. Hitit Üniversitesi’ni temsilen 10 öğrenci projede katılımcı olarak bulunacak.

Projeye katılım sağlayan öğrencilere Youth Pass sertifikaları verilecek. Projede katılımcı olarak yer almak isteyen öğrenciler 14 Ekim tarihine kadar www.donthinderme.hitit.edu.tr internet adresindeki Katılımcı Formu’nu doldurmaları gerekiyor.

Yayla Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş