Haluk Pekşen’in Ölümüne İhmal Soruşturması Başlatıldı

Haluk Pekşen’in Ölümüne İhmal Soruşturması Başlatıldı

Sağlık Bakanlığı, CHP eski Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in ölümüyle ilgili ihmal iddiaları üzerine soruşturma başlattı. Bodrum’daki hastanede babasına teşhis konulamadığını belirten avukat Ezgi Pekşen, teftiş kurulu müfettişlerine 5 saat ifade verdi.

25’inci ve 26’ıncı dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Bodrum’da Yemek yerken rahatsızlanması üzerine kaldırılıp, bir süre tedavi gördüğü özel hastaneden daha sonra Ankara’daki hastaneye sevk edildi. Pekşen, 16 Eylül’de hastanede hayatını kaybetti. Ezgi Pekşen, babasının Koronavirüs aşısı nedeniyle hayatını kaybettiğine ilişkin iddialar üzerine Twitter’daki hesabından açıklama yaptı. Ezgi Pekşen, babasının yediği balığın kılçığının yemek borusunun 32’nci santimetresinde açtığı deliğin fark edilememesi ve uygulanan yanlış tedavi sonucu hayatını kaybettiğini ileri sürdü.

Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı soruşturma başlattı. Ezgi Pekşen, teftiş kurulu müfettişlerine 5 saat ifade verdi. Avukat Pekşen, Bodrum’daki hastanede yaşanan süreci tüm ayrıntılarıyla anlattı, uygulanan tedavilere ilişkin ellerindeki tüm belgeleri de teslim etti. Teftiş kurulu şimdi hastane yönetimi ve tedaviyi yürüten doktorların da ifadesine başvuracak. Ardından bilirkişi raporu hazırlanarak soruşturma yürütülecek.

Hürriyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş