Haluk Levent’ten Fahrettin Koca’ya SMA İlacı Sitemi

Haluk Levent’ten Fahrettin Koca’ya SMA İlacı Sitemi

Haluk Levent, Fahrettin Koca’nın açıkladığı tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taramasının zorunlu olması kararını çok doğru bulduğunu söyledi. Levent, SMA hastalığının tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesine de sitem ederek “Ne yapacağız şimdi?” diye sordu.

Sanatçı Haluk Levent, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı tüm çiftlere ve yeni doğan bebeklere SMA taramasının zorunlu olması kararını doğru bulduğunu söyledi. Ancak SMA hastalığının tedavisinde kullanılan Zolgensma ilacı hakkında bir açıklama gelmemesine sitem eden Levent, “Ne yapacağız şimdi?” diye sordu.

Anadolu Halk ve Barış Platformu’nun (AHBAP) kurucusu Haluk Levent, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığı SMA toplantısı sonucu: Evlilik öncesi test zorunlu hale geliyor. Risk oluşturan çiftlere tüp bebek devlet karşılayacak. Bu kararlar doğru ve çok önemli. Ama şu anda yüzlerce çocuğun beklediği Zolgensma ilacı için bir açıklama gelmedi. Ne yapacağız şimdi?”

Sağlık Bakanlığı SMA toplantısı sonucu :

Evlilik öncesi test zorunlu hale geliyor. Risk oluşturan çiftlere tüp bebek devlet karşılayacak.
Bu kararlar doğru ve çok önemli.

Ama şu anda yüzlerce çocuğun beklediği Zolgensma ilacı için bir açıklama gelmedi 🙁

Ne yapacağız şimdi ?

Bir Gün

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş